Dingen die stom zijn

Een lijstje met dingen die stom zijn want soms zijn dingen, euh ja, stom hé. En het moeten niet altijd glitters en klein geluk zijn ook want zo eens goed zagen/ventileren is op zijn tijd net heel tof en broodnodig! Here we go!

Wees gewaarschuwd: het werd onverwachts een langere post dan ik had bedacht ;·)

₊⊹ ࣪˖

Dat je met een groep van meer dan 10 personen een datum probeert te prikken om eens uit eten te gaan en dat er ondertussen al drie polls nodig zijn geweest omdat er nooit een datum is waarop echt iedereen aanwezig kan zijn. Ik vind dat stom. Ik vind dat teveel gedoe en ik erger mij daar groen en blauw aan. Ik snap wel dat het leuk is als iedereen er bij is natuurlijk en langs de andere kant denk ik: iemand kiest gewoon een datum binnen x aantal weken en dan zorgt iedereen dat ie erbij kan zijn. Of niet, ook goed.

Dat ik een mojo dojo casa house sleutelhanger kocht om aan de sleutel van mijn mojo dojo casa house te hangen en dat het ding na twee dagen in mijn – ik geef het toe – propvolle rommelbak van een sjakos al stuk is. Beetje wenen.

En om in mijn sjakos te blijven: dat ik ‘s morgens daar mijn autosleutel in stop als ik op mijn werk arriveer, dat ik van een hele dag die sjakos niet nodig heb en dat ik dan ‘s avonds de hele inhoud van mijn tas moet uitladen om die sleutel terug te vinden. Eerlijk gezegd verwacht ik gewoon dat mijn sleutel nog altijd bovenop mijn portemonnee ligt, maar dat is teveel gevraagd blijkbaar.

Op dagen dat je denkt van kom, ik heb wat afleiding nodig of ik zit in een goeie flow, laat het werk maar komen, dat het dan super rustig is en 9/10 afspraken niet komen opdagen en op dagen dat je echt een pauzeke kunt gebruiken is elke afspraak aanwezig en zijn het er ook net super veel (omdat je dus al eens een afspraak extra inplant want er komt toch amper volk).

Dat ik al vijf keer de ketel voor de chauffage terug ben moeten gaan inschakelen omdat het lief dat ding altijd al uit zet. Ik zie die mens echt doodgraag, maar dat vind ik toch een irritante eigenschap. Het is niet omdat het een dag 20 graden is, dat we geen verwarming meer gaan nodig hebben. Dat bewijst ook afgelopen dinsdag toen het maar 12 graden was en ik spontaan koude voeten kreeg bij het zien van het weerbericht.

Op je verjaardag ongesteld worden. DAT IS ECHT DIK KLOTE.

De aandrang van het kind om al zijn plasticine te vermengen tot een grote bruine berg die op kak lijkt. Wel mét glitters want het was glitterplasticine!

Het blijft een terugkerende ergernis: mensen die zonder hun kinderen naar de winkel gaan en dan op de gezinsparkeerplaatsen gaan staan. En dat zijn dus vaak oude mensen. Ik begrijp dat dus niet. Het is niet dat omdat je kinderen hebt je sowieso op die plek mag gaan staan hé… Neem ze dan op z’n minst mee. Niet? Ik moet dus altijd worstelen in een te krappe parkeerplek om de kleuter in zijn autostoel te krijgen zonder het kind een bluts te bezorgen omdat ik maar 10cm deuropening heb.

Belletje trek. Ik geef het toe, ik heb dat vroeger in de chiro ook gedaan, maar aaargh zo irritant! Zat ik dus op een kindvrije dag net volledig in mijn leesstoeltje geïnstalleerd met een sjeuzeke rond mij en mijn boek in mijn handen als de deurbel gaat, om dan mijn deur te gaan open doen en daar voor piet snot te staan. Heel grappig. Of ik ben echt zo’n ouwe zeur aan het worden, dat kan ook.

Het kind wil per se een ijsje en wij hebben – volgens de kleuter – geen lekker ijs meer in huis. Hop, wandelingetje naar de supermarkt waar de kleine een doosje raketjes kiest en moeder en vader een doos met van die mini frisco’s. Na twee minuten likken en zeveren aan dat raketje zegt het kind dat hij dat niet lust (wat ik van in het begin al dacht) met als resultaat dat ik dat raketje moet opeten en hij een friscootje naar binnen smikkelt. En ik vind dat niet eens zo lekker, van die raketjes.

Dat je in een winkel iets koopt van woondecoratie of servies dat niet in een verpakking zit en dat ze daar dan zo’n sticker op kleven die je er echt met geen mogelijkheid deftig af krijgt. WIE HEEFT DAT BEDACHT??!!

Winkelpersoneel dat heel luid over hun collega’s staat te roddelen waar iedereen dat kan horen.

Dat de default mode van kinderen luid + boertig is. Waarom? Ik denk dat mijn meest gezegde zin tegenwoordig deze is: “Oei, dat kwam er wel een beetje onbeleefd uit he vriendje, probeer nog eens opnieuw.”

De neppe Capri Sunnekes van de Action. Ten eerste is die tropical variant niet te zuipen en ten tweede kan je daar dus geen gat in prikken zonder dat je rietje vijf keer knakt. Ik haal er tegenwoordig maar een scherp mesje bij om het gaatje te prikken zodat ik zonder brokken dat rietje erin kan duwen. En vooral ook; nu we ze in huis hebben herinner ik mij dat ik die een hele tijd terug al eens kocht en toen dezelfde ergernis had maar dat blijkbaar vergeten was.

Iets wat ik was vergeten in mijn vorige weekoverzicht: de kleine kreeg dus van de Paashaas een trampoline cadeau mét een netje en een trapje erbij. Hij sluit altijd flink de rits van het net en die ene keer dat hij het vergeet, tottert hij door dat gat van zijn trampoline recht met zijn hoofd op een steen. What are the odds?

Bijna €2 moeten betalen voor een droge croissant die al uit elkaar valt door er nog maar naar te kijken.

Voilà, dat lucht op! Wat vond jij de laatste tijd stom?

Heb je geen zin om een comment achter te laten, maar wil je wel je waardering tonen?
Klik op het hartje hieronder! ↓
DANKJE! ☻︎

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

28 reacties

  1. Puntje drie heb ik dus ook echt zo ontzettend vaak voor. Ik heb zelfs een apart vakje waar ik mijn sleutels in bewaar maar de helft van de tijd belanden die daar dus naast en dan kan ik ze weer gaan zoeken. Accio keys zou echt zoveel sneller zijn. Maar ja, dat mag niet hé want een Muggle zou het zo eens moeten gezien hebben. Zet dat ook maar op het lijstje met ergernissen.

    Oh en nu we dan toch vertrokken zijn: nog steeds moeilijk kunnen lezen * nierstenen * een energiepeil dat precies eerder daalt dan stijgt * de verwarming eind mei terug moeten opzetten * een lichaam dat door die verwarde weergoden overtuigd is dat het herfst is en het dus nog wat extra uithangt * klusjes waar geen einde aan lijkt te komen én er steeds minder gedaan krijgen dan je had gehoopt * een blaas die na 11 maanden zonder infecties NOG STEEDS NIET hersteld is * ongeduldige mensen die in de supermarkt in je nek staan te hijgen terwijl je je kar aan het uitladen bent (dat duurt dus veel minder lang dan 11 maanden dus heb gewoon een beetje geduld. Je moet immers sowieso wachten tot ik alles zo meteen ook weer heb ingeladen vooraleer het aan jou is. Je kar nu al willen uitladen maakt dus echt geen verschil) * …

    Aaaaah, dat doet inderdaad goed. 🙂

  2. Eindelijk, na al die ellende, met die groep kunnen afspreken om dan de hele avond alleen maar met je zus te kunnen praten. Want dat krijg je dan als je op restaurant gaat en de tafel opeens verdeeld wordt in een heleboel verschillende gesprekken waarvan je maar vrij weinig zaken interessant vindt. …Dat was al die ellende van dat plannen niet waard.
    Na een echte kutnacht toch ergens uit uw kleine teen energie halen om op te staan. Naar kantoor gaan om daar dan toe te komen en te zien dat iedereen beslist heeft om van thuis te werken. Thanks for the memo!
    Geen tijd noch energie meer vinden om te kunnen schrijven en dat echt enorm hard missen.

  3. Afspreken met groepen: jep vreselijk. En tegenwoordig ben ik vaak degene die moeilijk doet vrees ik. Mijn komende weekends zitten zo vol en ik weet dat ik het mezelf wat aandoe maar ja het zijn altijd dingen waar ik dan toch bij wil zijn of die niet kunnen verschuiven of zo haha (verjaardagen, trouwfeesten, een festival, een grote reis, …) Dus allemaal megaleuk maar ja wel druk en ik haat het dat ik dan degene ben die moet zeggen: haha ja ik kan in augustus. In een groep zeg ik er dan wel meteen bij dat ze niet op mij moeten wachten want da’s absurd haha. En die plasticine zou ik ook niet goed aankunnen hahaha.

  4. Oef, ik word ook altijd een beetje moedeloos van het plannen van een datum met een wat grotere groep.
    Lekker om even al die stomme dingen van je af te schrijven hè?!

  5. Misschien ook een beetje mijn eigen schuld: maar als ik op tijd aan de halte sta is de bus altijd drie minuten te laat. En als ik dan de tijd uit het oog verlies is ‘m 5 minuten te vroeg weg. ALTIJD! Maar ja er wordt niet voor niks gezegd dat je minstens tien minuten op voorhand aan de halte moet staan eh.

  6. Herkenbaar van die trampoline, Noa had dat ook de eerste keer. Ding niet dicht en boem. #brokkenpiloot Oh en belletje trekken vind ik ook irritant (vroeger ook gedaan) Ligt net het kind te slapen…

    1. Haha, dat is een soort van noodzakelijk kwaad dus blijkbaar als je een trampoline koopt :p

  7. Ik vind ook dat het verboden zou moeten zijn dat moeder natuur op je verjaardag dat cadeau geeft… (die stomme reclame van ‘niet nu, moeder natuur)…

    Hihi, moet wel lachen om hoe je zegt dat D’tje het anders moet uitdrukken 🙂

    Ik erger me aan de man die zijn kippen niet opsluit zodat ze in de buurt in alle tuinen scharrelen en daarbij dus vanalles kapot krabben en ik in mijn moestuin alle vakken waarin ik iets gezaaid of geplant heb, hermetisch moet afsluiten. En oké, ik erger me ook aan de wijkagent die blijkbaar maar niets onderneemt ondanks verschillende mails, hoewel het volgens het politiereglement enkel duiven en katten zijn die vrijheid mogen hebben.

    1. Oké, maar dat is wel raar dat die mens zijn kippen niet opsluit… Misschien moet jij ze opsluiten? 😀 Heb je ineens kippen!

  8. Autosleutels hebben echt altijd zo’n eigen wil in uw handtas he, verschrikkelijk! Goeie lijst, paar herkenbare dingen.

  9. Hihi.. Wat leuk om te lezen! Misschien moet ik dat ook eens bijhouden, zo’n stom-lijstje. 😀
    Even denken, waaraan ik mij altijd erger, zijn de personen die hun auto niet goed parkeren aan de winkel waardoor ik héél ver moet staan of heel krap geparkeerd sta en moet manoeuvreren om dochterlief uit haar autostoeltje te krijgen. Is dat nu zo moeilijk om tussen 2 lijnen te parkeren?

    1. Is je substack weg? 😮
      En ja dat is dus ook irritant. Een beetje scheef is vervelend maar kan ik nog snappen. Maar zo echt schaamteloos schuin over twee plaatsen staan vind ik echt raar. Ik zou graag willen weten wat er dan in die mensen hun hoofd om gaat :p

  10. Graag nagellak op mijn vingers willen, dat bewust in de buitenlucht aanbrengen en laten drogen, daarna mijn handen met heerlijk geurende zeep wassen en toch… ruiken mijn vingers alleen maar naar stinkende nagellak. Waarom heeft dat altijd zo’n felle, doordringende geur? Waarom weet ik dat eigenlijk maar denk ik na x aantal maanden toch: ik ga het nog eens proberen (ik breng dat bijna nooit aan).
    En het er terug afhalen is ook geen optie want dat product om het er af te halen stinkt ook keihard!! Tis te zeggen: ik kocht ook al twee keer nagellakremover die niet zou stinken (zonder aceton) maar… daarmee krijg ik de nagellak er langs geen kanten af.
    En ah ja, nu heb ik nog maar één hand gedaan – want als ik twee handen tegelijk lak, word ik nog ellendiger van de stank, dat kan mijn hoofd niet aan.

    1. Welke lakjes gebruik je Els? Als ik gewone nagellak gebruik dan haal ik dat er af met zo’n potje waar je je vinger in moet steken en dan eens draaien (uit de Kruidvat). Dat werkt wel goed! Zeker als je geen 10 lagen gelakt hebt.

      1. De nagellak zelf is van ProNails. Roze met wat glitter in (ja, dat mag niet meer, maar dat potje gaat dan ook al een vijf jaar mee). De removers zonder aceton zijn één van de apotheek en één van een ecologische winkel (Sebio of Kuzu) – maar de juiste merken zou ik even moeten opzoeken.
        Normaal breng ik maar één laag nagellak aan, deze keer deed ik er wel twee (aan die ene hand, de andere is nog altijd niet gelakt, haha) omdat het potje bijna leeg is en er daardoor minder op de borstel hing.
        Klinkt handig, dat Kruidvatpotje; en dat stinkt niet?
        En welk merk nagellak gebruik jij en ruikt die fel?

        Merci voor je reactie <3

    1. Oja die wind! En de verkopers ook. De laatste tijd is het hier vaak van goede doelen aan de deur. Ik had eens toegezegd voor een bedrag dat ik zelf mocht kiezen. Dat bleek dan al niet te kloppen want er was een minimumbedrag. Ik ging dan akkoord met het minimumbedrag en dan bleek dat die mens er 5 euro bij gelapt had! Oh ik was zo boos! Heb dat direct terug laten opzeggen.

  11. Het leven is niet altijd rozengeur en maneschijn. Dus klagen mag af en toe wel eens. 😉

  12. Annelies schreef:

    Een paaseitje waarvan je weet wat erin zit want: een bruin folietje errond. En dan zit er ineens een andere vulling in! 🤯

    1. Omg ja, dat is echt super frustrerend! Ik had laatst eens een artikel zien passeren waarin er geopperd wordt om voor elk merk van paaseitjes dezelfde kleurcode te hanteren, maar dat zou te lastig zijn dacht ik. Ik weet het niet goed meer, maar hoe moeilijk kan het zijn?

  13. Ik ben ook een lijstje aan het aanleggen, to be continued… 🙂
    Ik word ook woest van belletje trek. Maar ik heb wel goed gelachen met de glitterkak-plasticine, haha!!

  14. Je hebt de stomme dingen mooi omschreven, ze klinken al meteen een stuk minder erg, maar ik snap de irritaties. Ik moest alleen wel even sjakos opzoeken. 😀

    1. Haha, ik vergeet soms dat niet iedereen bepaalde woorden kent. Sorry! 😀

  15. Heerlijk, zo’n lijstje en af en toe even klagen. Ik doe het ook af en toe en het lucht inderdaad op. Ik vind jouw lijstje leuk om te lezen, ook al zijn die dingen stom. En raketjes…brr…ik krijg kippenvel als ik er alleen al naar kijk.