• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Instagram
  • Bloglovin
  • Pinterest
  • Email
  • Tumblr
  • Home
  • Over mij
    • Privacybeleid
    • Disclaimer
    • Contact / Samenwerken
  • Onderwerpen
    • Persoonlijk
      • Weekoverzichtjes
      • 1000 vragen aan jezelf
    • Lifestyle
      • Kijken Lezen Luisteren
      • Joey doesn’t share food. Maar ik wel!
      • Go green(er)
      • Mamadingen
    • Lijstjes
      • 22 vragen aan 22 vrouwen
      • 21 Before 2021
      • Day Zero Project ’18 – ’20
        • Day Zero Project Updates ’18 – ’20
    • Schrijfsels van Fien
    • Mind
    • Random
  • Day Zero Project ’21 – ’23
    • Day Zero Project Updates ’21 – ’23
  • Shop my closet
  • Blije Bakkes
tussenmarsenjupiter

tussenmarsenjupiter

joey doesn't share food. maar ik wel!

Recept • Gehakt-broccoli-ovenschotel

7 juli 2017

Dit ga je misschien super belachelijk vinden, maar ik ben echt heel erg trots op mezelf. Waarom? Omdat ik voor het eerst, sinds we in ons huis wonen, een echte zelfgemaakte maaltijd heb bereid. Ja ja jongens. Het gaat de goede kant uit hé. Nu moet je niet denken dat wij anders elke dag frietjes en pizza eten (I wish). Nee. Gewoon één keer per week frietjes op pizza is al genoeg. Maar wij aten altijd heel standaard: spaghetti met een pot saus uit den Aldi (no shame, dat is serieus heel lekker), een vleesje met patatjes en appelmoes of groentjes. Zo’n dingen. Simpel. Niet te veel poespas.

En mijn eerste maaksel was dat dus eigenlijk ook. Super simpel. En niet te veel poespas. Ik koos voor een ovenschotel met broccoli want ovenschotels zijn a l t i j d goed. Dat is echt comfortfood. Lekker. Zo gezond als je wil. Heel lang verhaal hier boven weer. Maar hieronder het recept!

Moeilijkheid: ★★☆☆☆
Tijd: ★★★☆☆

Wat heb je allemaal nodig?

• 500g gehakt • 6 à 7 middelgrote tot grote aardappels • 1 dl melk • zo’n mini potje tomatenconcentraat • 1 blik (ongeveer 400g) tomatenblokjes • 1 broccoli • geraspte kaas naar keuze • 1 ui • 1 teentje look

To do:

• Schil de patatjes. Snijd ze in schijfjes. En kook ze zodat ze nog niet super gaar zijn. Maar dus wel al een beetje.

• Verwarm ondertussen de oven voor op 180°C

• Zet een duikbril op*. Snijd de ui en het teentje look. En fruit deze in de pan met een klontje boter.

• Voeg het gehakt bij de uit en de look. En bak het rul. Dat is dus gewoon bakken en ondertussen in kleinere brokjes “hakken”. Je snapt het wel.

• Als het gehakt gaar is, voeg je het tomatenconcentraat en de tomatenblokjes toe. Laat nog even pruttelen.

• Ondertussen neem je een ovenschaal en verdeel je een deel van de patatjes over de bodem. ’t Hoeft niet helemaal bedekt te zijn. Als de bodem vol is, giet je de melk er op. No worries, daar merk je niets meer van!

• Daarna volg je met het gehakt. Kaas erover als je dat wil (kan het wel aanraden. Love kaas!). Daarna een laagje broccoli en dan terug patatjes. Je kan nog afwerken met geraspte kaas.

• De schotel moet 30 minuten in de oven. Daarna kan je hem nog ongeveer 5 minuutjes op grillstand zetten zodat de kaas een beetje kleurt en knapperig wordt.

• KLAAR!

Als je een dummie bent als ik, duurt het redelijk lang voordat het klaar is. Ik ben namelijk echt een sukkel in aardappels schillen. En zéker in uien snijden? *Vandaar de duikbril. Ik ben daar echt niet goed in. En ik moet meteen huilen. Vanaf dat de schil er af is, gaan m’n sluizen hier open. Echt niet handig. En zeker niet als je dan al heel knullig kan omgaan met een mes. En dan je ogen dicht moet knijpen. Maar ondertussen dus wel moet snijden. Gelukkig heb ik nog geen ongelukken gehad! Een tipje is trouwens wel om iets nats in je buurt te leggen. Maar dat lijkt bij mij dus niet te helpen. Joy.

Anyway. Dit was echt een succes! Mijn vriend at een halve schotel leeg. En het is best een grote schotel. Maar wij zijn gewoon ook echt super zot van zo’n gerechtjes. Oven in en klaar. Ik heb nu wel ontdekt dat ik het eigenlijk ook wel leuk vind om hiermee bezig te zijn. Dus er komen in de toekomst zeker vaker gerechtjes hier.

Is dit iets wat jij zou maken?

delen

Categories: Joey doesn't share food. Maar ik wel! Tags: Recept

Ik schreef deze ook nog

Recept • Muffins met banaan en nutella

Recept • Mascarponetaart met appels voor dummies

Recept | Speltcake met yoghurt en blauwe bessen.

Recept | Soort van lasagne met prei en kip en tomatensaus.

vorige
Juni in foto’s
volgende
Duizend vragen aan jezelf • Deel 43

Lees Interacties

Reacties

  1. kaylin zegt

    8 juli 2017 om 13:59

    Ooooh yes! Toen ik deze zag op je instagram stories hoopte ik al dat je het zou posten! Thank you! 😀

    • Irene zegt

      8 juli 2017 om 15:03

      Haha graag gedaan! 😀

  2. Nicole zegt

    7 juli 2017 om 20:14

    Dat ziet er goed uit! Ik spoel uien altijd even af onder de kraan als ik de schil eraf heb gehaald. Dat lijkt wel te helpen!

    • Irene zegt

      7 juli 2017 om 20:39

      Oké, bedankt voor de tip! 😀 Dat ga ik volgende keer proberen!

  3. Madelon zegt

    7 juli 2017 om 16:09

    Oh ziet er heerlijk uit! Haha oh en die duikbril zou mij ook wel uitkomen, ik ben ook een ramp met uien snijden. Ik moet altijd zo hard huilen daarbij, heel dramatisch haha

    • Irene zegt

      7 juli 2017 om 20:40

      Bij mij is het ook echt erg. Haha :p Vorige keer moest m’n vriend overnemen omdat het echt niet meer ging.

  • Home
  • Over mij
  • Contact / Samenwerken
  • Privacybeleid
  • Disclaimer
Copyright © 2021 tussenmarsenjupiterBack to Top