Jongens, sinds vorige week heb ik de mug cakes herontdekt (dit wordt een culinair hoogstandje hoor)! Een aantal jaar geleden, toen ik nog op kot zat in Gent, maakte ik mezelf regelmatig een mugcake. Gewoon als hapje voor ’s avonds in de zetel. Niet heel gezond natuurlijk, maar wel enorm lekker! Toen bleek dat wij vorige week geen brood meer hadden, besloot ik ’s morgens iets te maken wat snel klaar was en toen popte de mug cake in m’n hoofd. Jaaa, dat ga ik maken! Zo lang geleden! En het is echt zo simpel hé.
Wat heb je nodig?
* Een mok
* 2 el zonnebloemolie
* 1 ei
* 2 el suiker
* 2 el bloem
Wat moet je doen?
Het kan niet simpeler zijn denk ik. Je mengt alles door elkaar in de mok en stopt het ding voor ongeveer anderhalve minuut in de microgolf op 800 watt. Je moet in het begin misschien een beetje oefenen met de juiste tijd. Als je het cakeje te lang laat staan, wordt het heel compact.
Mijn ervaring leert me dat het makkelijker is om eerst de olie te mengen met de bloem en suiker en er dan het ei pas aan toe te voegen. In een andere volgorde krijg je sneller klontjes.
Het is gewoon een simpel, basic cakeje. Je kan eventueel iets toevoegen van blauwe bessen, rode vruchten of chocolade. Vroeger vond ik het lekker om een stuk chocolade in m’n cakeje te stoppen maar tegenwoordig heb ik een andere topping gevonden die ik intens lekker vind. Ik smelt een paar repen chocolade en roer daar yoghurt doorheen. Het ziet er uit als een slap poepje maar YUM!
Mmm heerlijke snack voor bij de koffie 🙂 Vooral die topping kende ik nog niet maar klinkt erg goed!
Was ik vroeger ook echt verslaafd aan! Daarna heb ik een hele tijd op zondagavond een lading bananenhavermoutkoekjes gebakken voor de week daarop. Moet ik misschien ook terug eens mee beginnen, haha 🙂
Daar moet ik misschien ook maar eens mee beginnen! :p
Yes dit recept ken ik al! Heel erg lekker hihi :). Doe eens 2 lepels cacao poeder erbij, is ook heel lekker!
Het ziet er wel echt heel geinig uit! Ooit heb ik er eentje geprobeerd te maken met wit brood, een ei en stukjes chocola en geloof me, that was a big failure :’)
Met brood? Nog nooit gehoord op die manier maar het klinkt wel lekker eigenlijk :p
YES! ik zal al op instagram dat je die dingen aan het maken was, en nu ben ik ook weer helemaal om, haha
Oeh, vroeger maakte ik ook weleens van die mugcakes. Zo makkelijk én lekker. Die topping ga ik wel onthouden. Nog nooit aan gedacht om gesmolten chocolade door yoghurt te mengen. Lijkt me echt lekker. Hmmm.
Wat een leuk idee voor een ontbijtje! Het ziet er héérlijk uit! Ik heb op internet weleens hele websites met talloze mugcake-recepten gezien. Volgens mij zijn er heel veel lekkere opties en kun je het zo gek maken als je zelf wilt 🙂 Superlekker!
Ik maak ze soms ook eens met havermout. Om het iets gezonder te maken :p
Een lekker ontbijtje Smakelijk. Ga ik ook eens proberen.