• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Instagram
  • Bloglovin
  • Pinterest
  • Email
  • Tumblr
  • Home
  • Over mij
    • Privacybeleid
    • Disclaimer
    • Contact / Samenwerken
  • Onderwerpen
    • Persoonlijk
      • Weekoverzichtjes
      • 1000 vragen aan jezelf
    • Lifestyle
      • Kijken Lezen Luisteren
      • Joey doesn’t share food. Maar ik wel!
      • Go green(er)
      • Mamadingen
    • Lijstjes
      • 22 vragen aan 22 vrouwen
      • 21 Before 2021
      • Day Zero Project ’18 – ’20
        • Day Zero Project Updates ’18 – ’20
    • Schrijfsels van Fien
    • Mind
    • Random
  • Day Zero Project ’21 – ’23
    • Day Zero Project Updates ’21 – ’23
  • Shop my closet
  • Blije Bakkes
tussenmarsenjupiter

tussenmarsenjupiter

lifestyle

Een half jaar zonder de pil.

1 mei 2019

Eind september 2018 stopte ik met het slikken van de pil. Ondertussen zijn we weer iets meer dan zes maanden verder en ik had jullie in mijn vorige update beloofd dat ik een nieuw stukje zou schrijven et voila.

Nu, in mijn update nadat ik drie maanden gestopt was, lazen jullie dat ik toch een paar dingetjes opmerkte, namelijk dat m’n t-zone ineens heel vettig werd, m’n haar uitviel en ik pukkeltjes op m’n rug en voorhoofd kreeg. Dat stopte ook allemaal weer vrij snel behalve de pukkeltjes. Ik dacht dat het hierbij zou blijven en ik niet veel bijzonders meer te melden had. Na zes maanden pilloos door het leven te gaan, heb ik nu toch terug iets nieuws ontdekt!

Ik heb geen buikpijn meer! Woehoew! Ik heb altijd vrij hevige buikpijn gehad en daar kwam dan ook nog eens rugpijn bij. Ik kwam de eerste dagen altijd door op pijnstillers en mijn warm kersenpitkussentje. Sinds een cyclus of twee heb ik ineens helemaal geen buikpijn meer.

Toen ik nog wel de pil slikte, kwam mijn buikpijn altijd meteen op dag 1 en ik wist het ook altijd daaraan dat ik weer ongesteld ging zijn. Nu ja dat wist ik obviously wel al want ik zat in mijn stopweek, maar op de dag zelf kreeg ik dus altijd gigantische pijn. Dat duurde dan een dag of twee en dan was het gedaan. In de eerste maanden zonder pil, had ik ook nog altijd buikpijn maar kwam de pijn pas op dag twee. Ik heb dus een paar keer gedacht dat ik ervan gespaard ging blijven om dan op dag twee mooi met mijn neus op de feiten gedrukt te worden. Maar nu is die buikpijn dus volledig weg. Ik wist serieus niet wat mij overkwam maar ik moet jullie waarschijnlijk niet vertellen dat ik heel blij ben met deze ontwikkeling. Het maakt het leven tijdens die week toch net wat aangenamer.

Verder heb ik niets bijzonders meer op te merken qua emotionele gesteldheid. Ik ben nog altijd heel emo en de dingen die ik in mijn tweede update naar voor bracht, zijn ook nog steeds van toepassing. Al heb ik ook wel de indruk dat ik algemeen gezien toch iets vrolijker ben geworden. Maar dat kan ook door het mooie weer komen 😉

Zie hier update 1 na een maand en update 2 na drie maanden. Ik denk dat het voorlopig hierbij zal blijven. Misschien dat ik er binnen een half jaar nog eens aan denk om een allerlaatste update te doen.

+1

delen

Categories: Lifestyle

Ik schreef deze ook nog

2019 Fashion Challenge

5 Dingen waar ik naar uit kijk deze maand

MIJN BLOG BESTAAT 1 JAAR!

De leukste stickers en gifjes voor je Instagram stories

vorige
De leukste online tweedehands / vintage shops.
volgende
Day Zero Project | Update 15

Lees Interacties

Reacties

  1. Rachel zegt

    4 mei 2019 om 17:37

    Ik voel mezelf heerlijk zonder pil, het enige nadeel is dat ik gewoon weer enorm veel menstruatiepijn heb!

  2. Anna zegt

    3 mei 2019 om 21:58

    Interessant om te lezen! Wat fijn dat je buikpijn nu helemaal weg is, dat hoor je volgens mij niet vaak als je stopt met de pil. Ik ben zelf een beetje bang om te stoppen, ik vind de alternatieven namelijk ook totaal niet fijn haha 😀

  3. Geke zegt

    2 mei 2019 om 20:53

    Wat fijn dat de buikpijn nu achterwege blijft. Dan wordt het toch een groot en goed verschil zonder.

    Ik voel me beter met pil (denk ik). Slik altijd een paar strips door om niet ongesteld te worden want heb daar zo’n hekel aan.
    Zonder pil dan inderdaad hier ook hevige krampen dus de eerste dagen is Brufen mijn beste vriend 😉 . En inderdaad ook veel meer last van de acné.
    Met pil kan ik het zelf regelen en in de stopweek wel wat hoofdpijn maar te doen, geen migraine gelukkig zoals sommigen hier onder jullie.
    Dus ik neem ze nog maar wat verder. Maar misschien ook niet te lang meer want in mijn familie raken ze allemaal snel in de overgang, dus wie weet dat dat ook bij mij het geval is. (hoewel je daar dan weer andere klachten van krijgt – niet simpel, die vrouwelijke hormonen…)

  4. Jitske zegt

    2 mei 2019 om 11:24

    Ik denk er ook zo vaak aan om te stoppen! Ik ben juist begonnen met de pil om m’n menstruatie te reguleren. En met de pil zijn mijn klachten minder erg, gewoonlijk was ik echt ziek van m’n periode. Al die hormonen vind ik wat minder fijn, maar voorlopig kijk ik het nog ‘ff aan.

  5. Silke zegt

    1 mei 2019 om 17:09

    Wauw wat fijn dat je de laatste keren helemaal geen buikpijn meer hebt!! Net als jij beschrijft dat het zo altijd begon en pijnstillers nodig waren heb ik het helaas ook, zonder pil haha! Maar ik had dat ook toen ik aan de pil was dus ja haha.. Hoe dan ook, super fijn dat het voor jou nu goed is zo op de natuurlijke manier 🙂

    • Irene zegt

      2 mei 2019 om 10:31

      Ben ook wel blij dat het deze richting uit is gegaan want ik vond dat toch wel een groot nadeel, al nam ik het er nog altijd graag bij. Migraine was toch nog erger en daar ben ik zo goed als volledig van af dus yay! En mentaal voelt het ook beter om geen hormonen meer te gebruiken 🙂

      • Silke zegt

        5 mei 2019 om 15:24

        Bijna geen migraine lijkt me ook zeker fijn! Dat het mentaal ook beter voelt om geen hormonen meer te gebruiken herken ik ook heel erg!

  6. Evelyne zegt

    1 mei 2019 om 15:52

    Ik moet binnenkort terug naar de gyneacoloog en wil dit toch eens met haar gaan bespreken. Ik ben begonnen met de pil omdat mijn acné sterk aanwezig bleef ondanks mijn 6-wekelijkse gezichtsbehandelingen, die is nu gelukkig verdwenen. Maar sinds twee jaar heb ik bijna maandelijks last van migraine. Ik dacht dat stress hier de grootste oorzaak in was, maar ondanks het veranderen van pil betert het niet. Dus misschien toch overwegen om misschien te stoppen. Ik weet het niet..

    • Irene zegt

      2 mei 2019 om 10:30

      Ik zou het zeker bespreken! Maar ik had het bijvoorbeeld bij mijn dokter wel in het gesprek gemeld dat ik misschien wou stoppen maar daar is ze totaal niet op in gegaan. Misschien dat een gyneacoloog daar sneller op zal reageren? Ik heb het alleszins niet besproken en gewoon ineens gestopt toen. Die migraine was voor mij toch een van de grootste redenen om te stoppen want ik had daar ook elke maand last van. Echt verschrikkelijk!

  7. evelien zegt

    1 mei 2019 om 09:01

    Wat fijn dat je geen last meer hebt van buikpijn! De pukkeltjes dan maar voor lief nemen 😉
    Ik hoor steeds vaker dat vrouwen stoppen met de pil, ik wil mij er toch eens wat meer in gaan verdiepen.
    Liefs,
    Evelien

  8. evelien zegt

    1 mei 2019 om 09:01

    Wat fijn dat je geen last meer hebt van buikpijn! De pukkeltjes dan maar voor lief nemen 😉
    Ik hoor steeds vaker dat vrouwen stoppen met de pil, ik wil mij er toch eens wat meer in gaan verdiepen.
    Liefs,
    Evelien

    • Irene zegt

      2 mei 2019 om 10:28

      Die neem ik er inderdaad graag bij en het valt wel mee ook 🙂 Ik heb er alleen maar positieve ervaringen mee maar ik lees ook over mensen bij wie het net allemaal beter gaat als ze de pil slikken. Maar ja, zolang je het zelf niet probeert, weet je het niet natuurlijk.

  9. Ilona Wielinga zegt

    1 mei 2019 om 08:54

    Wat ontzettend fijn om te lezen dat het stoppen met de pil je toch zoveel goeds gebracht heeft. Ik heb zelf de pil nooit geslikt en ben dit ook niet van plan, omdat ik niet heel veel last heb van mijn ongesteldheid en omdat ik bang ben dat t een negatieve invloed heeft op mijn depressie.

    • Irene zegt

      2 mei 2019 om 10:27

      Goh ja als je het niet echt nodig hebt, zou ik er ook af blijven 🙂 Qua anticonceptie zijn er nog andere mogelijkheden en als je van je maandstonden zelf geen last hebt, des te beter hé ^^

  10. Naomi zegt

    1 mei 2019 om 07:19

    Wat een cadeau zeg, als je geen buikpijn meer hebt! Heerlijk!

    • Samaja zegt

      1 mei 2019 om 10:12

      Ik ben ermee gestopt omdat ik veel te vaak migraine kreeg. In het begin was het effect spectaculair. Twee jaar later krijg ik toch opnieuw migraine, maar minder erg en minder vaak dan vroeger. Ik heb helaas wel buikpijn in de plaats gekregen, ik had daar met de pil minder last van. Maar goed, zo zie je maar dat het bij iedereen anders is ;-).

      • Irene zegt

        1 mei 2019 om 16:58

        Ik had ook erg veel migraine met de pil en dat is nu niet volledig weg maar wel voor het grootste deel. Al bij al vind ik het nog altijd een super goeie beslissing. De nadelen wegen niet op tegen de voordelen voor mij, maar ’t is inderdaad niet voor iedereen hetzelfde.

Instagram

009 van #100happydays en we vieren 4 maanden met h 009 van #100happydays en we vieren 4 maanden met het allerliefste jongetje van de wereld 💕
008 van #100happydays⁣ ⁣ Mijn eeuwige jeans ee 008 van #100happydays⁣
⁣
Mijn eeuwige jeans eens ingeruild voor een Vintage jurkje dat ik tijdens mijn zwangerschap kocht in de hoop dat het zou passen als de baby er was. En 't past!⁣ 🙌🏻
⁣
Na mijn bevalling voelde ik mij niet zo goed in mijn vel. Ik draag nu 2 kledingmaten extra en dat vond ik moeilijk te aanvaarden. Alleen maakte ik een tijdje terug toch de klik in mijn hoofd en vind ik wat ik in de spiegel zie nu best wel oke. Een van mijn 'goede voornemens' voor dit jaar is dan ook om niet meer negatief over mijn lijf te denken of praten (ik wil ook het goede voorbeeld geven aan mijn kind dus ik kan nu alvast oefenen en nog 'foutjes' maken, nu hij het toch nog niet snapt).
007 van #100happydays lachen om en met dit mooie j 007 van #100happydays lachen om en met dit mooie jongetje. Vandaag alle wasbare luiers voorgewassen zodat we daar ook eens mee kunnen starten.
006 van #100happydays in de sneeuw! Nu een beetje 006 van #100happydays in de sneeuw! Nu een beetje meer dan vorige keer en (hopelijk) een beetje minder dan volgende keer!
005 van #100happydays met dit lachebekje ❤️ 005 van #100happydays met dit lachebekje ❤️
004 van #100happydays begon in de sneeuw! ❄️❄️
003 van #100happydays en weeral iets van mijn ocht 003 van #100happydays en weeral iets van mijn ochtend. Deze keer niet mijn ontbijtje maar de opkomst van de zon tijdens ons ochtendrondje en wat dat met de wolken doet.
002 van #100happydays. Mijn favoriete ontbijtje (n 002 van #100happydays. Mijn favoriete ontbijtje (naast pannenkoeken en koffiekoekjes uit de oven uiteraard): havermelk, havermout, chiazaad en gevriesdroogde aardbeien en een stukske (of 2) pure chocolade (74%).⁣
⁣
001. Ik doe van #100happydays waarbij ik een pogin 001. Ik doe van #100happydays waarbij ik een poging ga doen om 100 dagen lang elke dag een foto te posten van iets wat me blij maakt en ik beloof dat ik niet telkens een babyfoto zal showen, ook al word ik daar wel elke dag blij van 😜⁣
⁣
Maar dus als eerste toch wel ons Dallasje want ik ging met mijn spekske op wandel en ik word altijd blij van zijn gemutst toeteke 🥰
Eeh ik wil je vriend zijn!
  • Home
  • Over mij
  • Contact / Samenwerken
  • Privacybeleid
  • Disclaimer
Copyright © 2021 tussenmarsenjupiterBack to Top